Akrep Burcu

Fal Deryası'ndaki büyük yeniliğe 1 vade kaldı..!
05.08.2017 17:35

Akrep Burcu

Akrep Burcu (23 Ekim- 21 Kasım)

Element: Su

Grup: Sabit

Anahtar Sözcükler: Yenileme, dönüşüm

Yönetici Gezegen: Mars ve Plüton

Yönettikleri: Cinsel organlar, rektum ve üreme sistemleri; sekizinci evin doğal yöneticisi.

Bu burcu temsil eden sembolün ucundaki kesin noktaya dikkat edin. Bu nokta akrebin iğnesidir; ki o  da genelde Akreplerin iğneleyici ve alaycı mizaçlarını betimler. Bu insanlar istekli, tutkulu ve inatçıdırlar. Hatta kendi düşüncelerini başkalarına zorla kabul ettirmeye çalışırlar. Bilinç seviyesi yeterince yükselmemiş Akreplerde bu durum zulüm, sadizm veya düşmanlık şeklinde ortaya çıkabilirken bilinç seviyesi yüksek akreplerde bu özellik, çevrelerindeki diğer insanların hayatlarını iyiye ve güzele doğru yönlendirir. Tıpkı Koçlar gibi Akrepler de hiç bir şeyden korkmazlar. İleri doğru atılıp önlerine çıkan sorun her ne olursa olsun üstesinden gelmeyi başarırlar.

Akreplerde genel olarak ilgilendikleri herhangi bir konuda karşılarını çıkan basit cevaplara karşı, kendilerini daha derinlemesine araştırmak zorunda hissettiren içten içe gelen bir merak ya da kuşku vardır. Gizli gerçekleri bulup çıkarır, dış görünüşlerin arkasında kalan anlamları ararlar. Akreplerin çoğu, farkında olmasa bile sezgileri son derece güçlü insanlardır. Bu burcun evrimini yüksek oranda tamamlamış bireyleri, zengin iç dünyaları ve metafizikle kurdukları tutkulu ilişkileri olan psişik kimselerdir.

Akrepler çalışma dünyasının kusursuz elemanlarıdır: endüstriyel ve dur durak bilmeyen makineler gibi. Sekizinci evle bağlantısı olan vakıflar ve miras hukuku, cenaze işleri, psikolojik danışmanlık, doğaüstü meseleler gibi herhangi bir alanda uzmanlaşabilirler. Bazen, hayatlarında önem verdikleri kişilerden ziyade işleriyle daha tutkulu bir şekilde ilgilenirler.

-Ya Siyah Ya Beyaz; Ortası Yok-

Akrepler, kayıtsızlık kelimesinin anlamını bilmezler. Bir şeyi ya onaylarlar ya onaylamazlar, bir fikre ya katılırlar ya katılmazlar. Bir Akrebin ya arkadaşısınızdır ya da düşmanı; Akrepler için gri bölge yoktur. Akrebin güvenini bir kere kazandıysanız, onu veya sevdiği birini incitmediğiniz sürece onun ömürlük sadakatini kazandınız demektir. Yok, eğer ona veya sevdiği birine zarar verdiyseniz en azılı düşmanınız haline gelirler.

-Akrep Kadını-

Akrep kadını buram buram seksapel kokar. Sokakta yürürken çevredeki tüm insanlar kafayı kaldırıp ona bakar, tamamen yabancılarla dolu bir odaya girecek olsa sadece varlığının gücü odadaki tüm dikkatlerin üzerine çekilmesi için yeterlidir. Bir Akrep kadınının kalbili çalmak istiyorsanız ta en baştan doğru ve dürüst olsanız iyi edersiniz. Herhangi bir yalanınızı yakalarsa ya da ona zarar verirseniz sizi soğukkanlılıkla hayatından çıkaracaktır.

Tutkulu bir aşıktır, hem kıskanç hem de sahiplenici olması da muhtemeldir. Yüz ifadesine bakarak ne düşündüğünü ya da hissettiğini anlamanız kesinlikle mümkün değildir, kızgınsa durum değişir tabii, o zaman dikkatli olsanız iyi olur! Öfkesi birçok farklı biçimde tezahür edilebilir; gün gelir öfke patlaması yaşar, başka bir günse karşınıza acısını neredeyse kemiklerinizde hissettiğiniz iğneleyici bir tavırla ya da içinizi tir tir titreten delici bir bakışıyla dikilir.

Sezgisel gücü gelişmişse, kehanet iliminin sınırlarını zorlayabilir. Söz konusu içgörü yetisi Akrep kadınının gözlerinden okunur. Akrepler anne olarak kendini adamış, sevgi dolu ve son derece koruyucu kadınlardır. Hem çocukları için konforlu ve sevgi dolu sıcak bir yuva, hem de dış dünyanın zorluklarından kaçıp sığınabileceği bir barınak yaratma isteğiyle yanıp tutuşur.

-Akrep Erkeği-

Akrep kadını gibi Akrep erkeği de istekli, tutkulu ve mahremiyetine çok düşkündür. Akrep erkeğinde her zaman insanın merakını uyandıran bir şeyler vardır: ya gözleri, ya giyim kuşam tarzı ya da sırf varlığının esrarı. Sıradan bir flört değildir. Cinsel enerjiyle dopdolu bir lokomotif gibi öyle büyük bir güç yayarak yanınıza gelir ki kendisine ilgi duymazsanız bile onu görmezden gelmek zordur.

Akrep erkeğinin genelde tutkuyla peşinden gittiği muhteşem bir tür becerisi vardır ama bu beceri ona gelir sağlamıyor olabilir. Başka deyişle söz konusu becerisi, müzik, sanat, yazın-edebiyat, aktörlük, astroloji veya tarot kartları gibi amatörce ilgilendiği bir meşgaledir. Ya da tüm becerisini kendi çocuklarını yetiştirme konusunda harcayabilir.

Birçok Akrep erkeği (ve kadını) sporu sever. Futbol ya da av sporları gibi şiddeti daha fazla barındıran sporlara karşı aşikar bir ilgileri vardır. Spor dalı seçimleri bazen de, duygusal uçlarda sergiledikleri kendi kişisel mücadelelerinin bir yansıması olabilir.

         -Ünlü Akrepler-

  • Anne Hathaway
  • Charles Manson
  • Ethan Hawke
  • Laura Bush
  • Peter Jackson
  • Scarlett Johansson
  • Whoopi Goldberg
-İş Hayatı-

Akreplerden kusursuz bir aktör, dedektif, gizli ajan, hatta öğretmen olur. O işlenmemiş algı yetisinin bir Akrep'i nereye götüreceğini önden bilmek imkansızdır. Gerçi kesin olan bir şey vardır ki o da Akrep'in tutkuyla yaptığı işin peşinden gittiğidir.

-Finansal Konular-

Akrepler diğer insanların parasını kullanarak kendi servetlerini inşa etmede ustadırlar. Fakat buna karşılık olarak da hayır işleri konularında aşırı cömert olabilir veya yardım kampanyalarında isim vermeden bağış yapan kişilere dönüşebilirler. Bir Akrep, yapımcının geri çevirdiği senaryonuzun son sahnesini yazabilir ve bu sayede köşeyi dönmenizi bile sağlayabilir.

-Maneviyat-

Kimi Akrepler organize dinlere karşı bir ördeğin suya duyduğuna benzer bir çekim duyarlar. Ritüeli ve ait olma duygusunu severler. Kimileriyse manevi cevaplar ararken sıra dışı inanç sistemlerine bodoslama dalabilirler. Maneviyat arayışı hangi biçimde olursa olsun bir Akrep bu arayışa mutlaka tutku ve samimiyet katacak demektir.


Yorumlar: