Aslan Burcu

Fal Deryası'ndaki büyük yeniliğe 1 vade kaldı..!
03.08.2017 14:43

Aslan Burcu

Aslan Burcu (23 Temmuz - 22 Ağustos)

Element: Ateş

Grup: Sabit

Anahtar Sözcükler: Hareket, güç

Yönetici Gezegen: Güneş

Yönettikleri: Kalp, sırt, omurilik; beşinci evin doğal yöneticisi

Aslanlar kükrer. İlgi odağı olmayı severler ve etraflarını genelde kendilerini takdir edecek insanlar sarar. Bir Aslan'ın gururlu krallığında kalabilmek için çevresindekilerin de Aslan gibi düşünmeleri, onun inandıklarına inanmaları, onun sevdiklerini sevmeleri veya onun nefret ettiklerinden nefret etmeleri gerekir. Bir Aslan için sadakat bu demektir. Karşılığında Aslan da cömertlik, sıcaklık  ve tutku vaat eder.

Aslanların içten gelen teatral bir yapıları vardır, hayat onlar için bir sahnedir. İhtişamları ve kişisel çekicilikleri hayatlarının her suretinde kendini gösterir. Başarılı olmanın yollarını arar ve her durumda muhakkak bir etki bırakmayı başarırlar. Dolayısıyla da tiyatro ve buna benzer sanat dallarının Aslanların hükümranlık alanına denk gelmesi hiç de şaşırtıcı değildir.

-Aslan Kadını-

Hissettiği şeyler konusunda her zaman ipi göğüsleyendir ve çevresindeki diğer insanların kendisi kadar hevesli ve doğrudan müdahaleci olmayabileceklerini fark ettiğinde genelde hayal kırıklığına uğrar. Kişisel yıldız haritasında tersini söyleyen özel bir durum yoksa bir Aslan kadınının hayatında hangi noktada durduğunuzu anlamak için hiçbir zaman fazla düşünmeniz gerekmez."-mış gibi" yapamaz. Diplomatik davranabilir ama kalben kendini olaya adamamışsa kimseyi aksine inandırma becerisine sahip değildir. Pohpohlanmaya  ve son derece romantik bir şekilde kendisine kur yapılmasına bayılır. Ateşli bir aşıktır.

Evlilikteyse, bir Aslan kadınından, evden çalışmıyorsa eğer evden durmaya razı olmasına beklemeyin sakın. Anneyse, sadece bir anne değildir. Bir kariyeri, hobileri ve tutkuları vardır. Bir Aslan olmasa bile çocuklarla alakalı işlerde de başarılı olabilir.

Şık kıyafetleri sever, muhtemelen parlak ve cesur renklerde, abartılı ama stilize bir giyim tarzı vardır. Onun bir aktris olduğunu, görünüşü ve tavırlarıyla karşısındakine belli izlenimler ve duygudurumları yaratma konusundaki maharetini aklınızdan çıkarmayın. O bir bukalemundur. Düzeni sever ama kendi düzenini.

-Sadık Aslanlar-

Aslan kadını güven saçar, bu sebeple de diğer insanların güvenini kazanır.  Doğrusu da budur: Aslan, bir hata görünceye kadar daima sadıktır. İşyerinde denetim onda olmalıdır; yönetici pozisyonlarından biri iş de görür ama asıl CEO pozisyonu tam ona göredir. Herhangi bir alanda ikinci planda kalmayı sevmez, saygı duymadığı işverenlerle aynı işyerinin havasını solumaya razı gelmektense evden çalışmayı tercih eder.

-Aslan Erkeği-

Ona sahnenin merkezini sunarsanız onun en iyi halini; ona ne yapacağını söylerseniz de onun en kötü halini görürsünüz. Bir Aslan erkeğinin bu özelliğini bir kez kabullendikten sonra onunla anlaşması kolaydır, çünkü bu adamı sevmeye gerçekten değer. Sıcak, dışa dönük ve eğlencelidir. Çocuklar ona bayılır çünkü o da tıpkı çocuklar gibi büyülüdür.

İnsanlar onun cazibesine kapılır çünkü onun liderlik becerilerini sezerler. Açık sözlülüğünü, taşkın enerjisini ve tutkulu yapısını severler. Eğer ki sevgiliniz Aslan burcuysa onu "tebaa"sıyla paylaşmaya kendinizi hazırlayın. Ayrıca Aslan'ınız size bağlılık vaadinde bulunmuşsa emin olun ki o verdiği sözün eridir.

         -Ünlü Aslanlar-

  • Alfred Hitchcock
  • Fidel Castro
  • H.P.Lovecraft
  • Jeniffer Lopez
  • John Stamos
  • Louis Vuitton
  • Whitney Houston
  • Zelda Fitzgerald
-İş Hayatı-

Aslanlar göz önündeki işlerde son derece başarılıdırlar. Muhteşem bir aktör, anlatıcı, konuşmacı, meclis başkanı veya CEO olurlar; aşağısı kurtarmaz. Aslanlar öğretmenlikte başarılıdır çünkü sınıf onlar için bir tiyatro sahnesine, öğrencileri de seyircilere dönüşür. Aslanlar arasından muhteşem yazarlar, editörler ve gazeteciler çıkar. Ayrıca hayvanlarla araları da iyidir ve hayvanların eğitimi ve bakımıyla ilgilenir; onlara sevgi ve şefkat göstermeyi çok severler.

-Finansal Konular-

Aslan bir şey istiyorsa gider onu satın alır. Parası yetmiyorsa kredi kartına takside bağlar. Kartları doluysa kolundaki Rolex saati veya beyzbol kartı koleksiyonunu satar gene alır. Herhangi bir şeyi kara günler için saklamak Aslan'a göre değildir çünkü onun için kara gün yoktur! Tüm bu genellemeler konusunda elbette istisnalar olabilir. Örneğin toprak burcundaki ay, Aslan güneşiyle birlikte düşünüldüğünde, özellikle de ay Oğlak burcundaysa, Aslan'ın görkemini biraz azaltır. Gerçi bunlar sadece ayrıntıdır.

-Maneviyat-

Aslanların çoğu geçmiş hayatlarında muhtemelen güneşe tapan paganlardır. Modern çağda ise dinler yelpazesinde başka ne varsa deneme alışkanlığındandırlar. Kendi haritasındaki kimi özellikler tersini söylemiyorsa hiçbir Aslan, herhangi bir organize din kendisine yüzde yüz uymadıkça o dinin sınırlarını tanımayacaktır. Mecburiyetten organize bir dine mensupsa da kendisini bunu çocukları için yaptığına inandırmıştır. Bir Aslan'ın manevi alandaki en büyük katkısı, kendi kişisel parametrelerin ötesine geçerek evrensel olana uzandığı zaman ortaya çıkar.


Yorumlar: