Ay Burcu Nedir?

Fal Deryası'ndaki büyük yeniliğe 1 vade kaldı..!
08.12.2015 03:44

Ay Burcu Nedir?

Her ne kadar magazin dergilerinde ve gazetelerde ender söz ediliyorsa da herkesin bir Ay burcu ve bir Güneş burcu vardır. Aslında birer Merkür, Venüs ve Mars (Merih) burcuna da sahibiz. Peki, ama Ay burcu kesinlikle nedir?

Güneş, Ay ve Gezegenler gökyüzünde değişik hızlarla hareket eder; ama hepsi aynı sairesel yolu izler. Yıldızbilimciler, burçlar kuşağının (Zodiak) 12 burcunu oluşturabilmek için bu yolu 12 eşit kesite böler.

Dünyaya geldiğiniz gün, her gezegen bu 12 burcun birindeydi. Yıldızbilimciler doğum günü üzerinde çalıştıklarından, Günel burcu olarak o günde Güneş'in bulunduğu burcu ve Ay burcu olarak da Ay'ın aynı günde bulunduğu burcu kabul ediyorlar

Burçlar kuşağının (Zodiak) her burcundan geçmek için Güneş, yaklaşık olarak 30 gün kullanır. Yıldan yıla yolu pek zor değildir. Öte yandan Ay'ın, burçlar kuşağının her burcundan geçebilmesi yaklaşık 52 saat alır. Her yıl aynı düzeni izlemediğinden Ay burcunuza kısa ve basit bir listeden çıkaramazsınız.

Doğduğunuzda Ay'ın Koç'ta, Boğa'da, İkizlerde'de vb. bulunup bulunmadığını saptayabilmeniz için yapacağınız tek şey kitabın sonundaki listeye bakmak olacaktır. Liste uzundur, ama kullanımı kolaydır. Yorumlar: