Ay Temelli Astroloji

Fal Deryası'ndaki büyük yeniliğe 1 vade kaldı..!
19.08.2017 08:53

Ay Temelli Astroloji

Bazı astrologlar astroloji ilimini Ay'ın başrolde olduğu haliyle uygularlar. Ay astrologlarına göre Ay'ın sekiz evresi vardır:

1. Yeni Ay

2. Hilal

3. İlk Dördün

4. Büyüyen Ay

5. Dolunay

6. Küçülen Ay

7. Son Dördün

8. Balzamik

Ayın Birleşme (Kavuşum) Durumları

Kendi Zodyak çizelgenizdeki Ay, eğer bir gezegenle on derecelik açı oluşturuyorsa o gezegen sizin Ay'ınızla birleşme halinde demektir. Aşağıdaki listeyi inceleyiniz:

  • Güneş, Aslan Ayına hükmeder.
  • Ay, Yengeç Ayına hükmeder.
  • Merkür, İkizler Ayına ve Başak Ayına hükmeder.
  • Venüs, Boğa Ayına ve Terazi Ayına hükmeder.
  • Mars, Koç Ayına hükmeder.
  • Jüpiter, Yay Ayına hükmeder.
  • Satürn, Oğlak Ayına hükmeder.
  • Uranüs, Kova Ayına hükmeder.
  • Neptün, Balık Ayına hükmeder.
  • Plüton, Akrep Ayına hükmeder.
Eğer sizin ayınız bir gezegenle birleşme (kavuşum) halindeyse sizin üzerinizde o gezegenin de , birleşme açısına bağlı olarak, az ya da çok etkisi olacaktır. Ayın çeşitli evlerdeki tüm evrelerini ayrıntısıyla incelemek için burada yeterli imkanımız yok. Ayın evrelerinin kısa bir özeti ve bunların ne anlama geldiğinin kısaca açıklaması şöyledir:

Yeni Ay

Ay'ın görüş alanımızın dışında saklandığı ama ortaya çıkmaya hazır potansiyeliyle beklediği bu evresi yeni başlangıçların tam vakitidir. Yeni Ay'da doğmuş olan bir kişi güven veren, çocuksu bir kişiliğe sahip olabilir. Aynı zamanda yaralı ya da yabani bir yapısı da olabilir. Ayın bu evresi, özellikle de Güneşle birleşme halindeyken oldukça güçlüdür.

Hilal

Bu evrede Ay harekete geçmeye başlar. Bizi yolumuza yerleştirir ve yönümüzü belirler. Hilal altında doğanlar risk alabilirler ama sonuçlarını da göze alırlar. Aniden yön değiştirmektense yolun önceden planını çıkarmaya uğraşırlar. Bu evre, aynı zamanda bizi konfor alanımızdan çıkarak acayip denizlere doğru yelken açmaya sevk eder.

İlk Dördün

İlk dördün karar verme, hatta bazen de çok zor kararları verme zamanıdır. Bu burçta doğan insanlar sıklıkla kendi hayatları ile ilgili bile sorumluluk alma konusunda problemler aşabilir ve kişinin karakterini güçlendirebilir.

Büyüyen Ay

Ayın bu evresi, Ay astroloğu Raven Kaldera'nın deyişiyle "(Kişinin ruhu tarafından) zor seçenekler karşısında verilen tepkilerin yarattığı bir çukur" şeklinde tanımlanır. Gerçi bu aşamada krizleri çözmek için sarf edilen emeğin yönü belirlenmiştir ve ortalıkta amaçsızca bir o yana bir bu yana savrulmaz. Bu burçta doğanlar amaçlarına ulaşmak için ne gerekiyorsa yaparlar.

Dolunay

Bu dönem, önceki dört evrenin artık meyve vermeye başladığı zamandır. Birçok problem çözülse de son durak burası değildir. Gene de Dolunay'da doğan insanlar genelde kendilerinden memnun, enerjiyle doludurlar.

Küçülen Ay

Ay'ın sureti boyunca ilerleyen bir gölge, Dolunay'daki gönül rahatlığından uyanışın işaretidir. Az çok belli bir güvensizlik vardır ve bu evrede doğanlar genelde kendi amaçlarına ulaşma yolunda diğer insanların yarımını ararlar. Bu aynı zamanda onların işbirliğinde iyi oldukları anlamına gelir.

Son Dördün

Bu evre, yeni bir krizi temsil eder, bir gerilim ve karmaşa dönemidir. Bu Ay fazı, içselden öte daha çok dışsal karmaşa hakkındadır, hedeflerinizin ve amaçlarınızın sizin dışınızdaki güçler tarafından reddedilmesi demektir. Ay'ın bu evresinde doğmuşsanız dünya sizi alt etmek için size kumpas kuruyormuş gibi hissedebilirsiniz. Gerçi diğer insanlarla birlikte çalışarak gene de zafere ulaşabilirsiniz.

Balzamik

Ay'ın, Yeni Ay evresine geçerek yeniden doğmaya hazırlandığı bir süreç olan bu evrenin yavaşça huzura doğru kayması hiç de şaşırtıcı değildir. Her şey çok daha sakindir ve bu evrede doğanlar, karşılarına bir problem ya da farklı bir şey çıktığında "Aman sen de!" deme eğiliminde olabilirler. Kendileriyle daha barışıktırlar dolayısıyla da teslim olmaya daha müsaittirler.Yorumlar: