Balık Burcu

Fal Deryası'ndaki büyük yeniliğe 1 vade kaldı..!
09.08.2017 23:20

Balık Burcu

Balık Burcu (19 Şubat - 20 Mart)

Element: Su

Grup: Değişken

Anahtar Sözcükler: Merhamet, mistisizm

Yönetici Gezegeni: Neptün

Yönettikleri: Ayaklar, ayak parmakları ve lenfatik sistem; on ikinci evin doğal yöneticisi.

Balıkların dünyayı duyguları vasıtasıyla keşfetmeleri gerekir. Olayları o kadar derinlemesine hissederler ki sıklıkla sanki psişik bir süngere dönüşüp çevrelerindeki herkesin duygularını emmeye başlarlar. Bu sebeple dostlarını ve iş arkadaşlarını dikkatle seçmeleri gerekir.

Bu burcun insanlarının genellikle muhteşem bir hayal gücü ve muazzam bir yaratıcılık kabiliyeti vardır. Genelde sanatın, özelde de tiyatro ve sinemanın çevresinde döner dururlar. Çevrelerindeki insanların düşüncelerine öyle sıkı sıkıya kitlenmişlerdir ki iş dünyasında güçlü iradeciler ve yöneticiler olarak iş görürler. Balıkların, insanların duygularından arınıp kendi özlerine dönmeleri için yalnız kalmaya ihtiyaçları vardır. Çevrelerinden kolaylıkla etkilenirler. Kendilerini arada bir çevrelerinden yalıtılmazlarsa insanların duygularını kedi duygularından ayırmak onlar için giderek daha da zor bir hal alır. Biraz huysuz olmaları da muhtemeldir çünkü hem coşkunun zirvelerinde hem de çaresizlik duygusunun dipsiz kuyularında olanı biteni içlerinde hissederler. Aşk ve romantizme çoğu Balık bireyi için elzemdir. Bunlar onun duygusal olarak görevlerini yerine getirmesini sağlar, Balıklar genelde kalıcı ilişkilerinden beslenirler. 

-Yüzerken Birbirinden Uzaklaşmak-

Ters yönlerde yüzen balıklar şeklinde temsil eden bu burç sırf kolay etkilenen yapılarından dolayı, çelişik duygular içinde ve kararsız kalabilirler. Yüksek oranda evrilmiş Balıklarda mistik konulara yatkınlık gelişmiştir ve bu bireylerin derinlere kök salmış manevi ilişkileri bulunur.

-Balık Kadını-

Karmaşık havasıyla uyumlu esrarengiz bir kadındır, sanki söylediklerinden fazlasını biliyor gibidir. Hatta bazen insana züppe bile görünebilir ama bunun tek sebebi onun o muazzam öz kontrol yetisinden kaynaklanabilir. Bu hanımefendi tepeden tırnağa duygudur denebilir, içinde çok derinlerde saklanan sessiz sedasız ama büyük bir gücü besler.

Bir yoldaşa ihtiyaç duysa da Balık kadını yalnızlığı için yanıp tutuşur. Bir Terazi için uyum ne demekse Balık kadınının salahiyeti için yalnızlık da aynı şeydir. Yalnızlık ihtiyacını giderecek kadar zamanı yaratmıyorsa alkol ya da uyuşturucu konusunda problem yaşaması muhtemeldir. Enerjisi doğru şekilde kanalize edilirse sanat, edebiyat ve müzik alanında da çarpıcı eserler ortaya koyabilir. Bu anlamda Balık kadını daha üst bir bilincin mistik kanalı haline gelebilir. Bir anne olarak çocuğu arasındaki zihinsel bağlantısı sayesinde, kendileri bile anlamazken çocuklarının neler hissettiğini anlayabilir.

-Sınır Tanımaz !-

Bir Balık kadınının karşısına geçip de dogmatik dogmatik konuşmaya kalkışmayın sakın! Sınırları, kişisel ifade özgürlüğüne müdahale edebilecek herhangi biri ya da bir şeyin kısıtlamalarını şiddetle reddeder! Mesleği de bunu yansıtır, evi de, ailesi ve arkadaşlarıyla kurduğu ilişkiler de... Bu yatkınlığı bazen de kendisinin aleyhine işlese de umrunda olmaz. Öbür türlü olmak onun doğasına aykırıdır.

-Balık Erkeği-

Sessiz gücü ve kendine hakim görüntüsü kadınları büyüler. İyi bir dinleyicidir; siz konuşurken tüm dikkatinizi size veren cinsten hem de. Ayrıca güvendiği insanlar söz konusuysa iyi bir arkadaştır ve bir arkadaşa ihtiyacınız olduğunda her daim hazır ve nazırdır. Ama tıpkı Balık kadını gibi Balık erkeği de karşısındakinin acıklı hikayelerini dinleme konusunda berbattır; çevresindeki insanların yaşadığı trajedi veya hayal kırıklıklarını görmeye tahammülü yoktur.

 Gönül işlerine gelince Balık erkeği, kendisi kabul etmek istemese de, tam bir romantiktir. Mum ışığında akşam yemeği yemeyi ve özel konularda konuşmayı sever. Sırılsıklam aşık olması biraz zaman alabilir ama bir kere aşık olduysa duyguları çok derinlere işler ve aşkı sonsuza uzanır.

Balık erkeği duruma göre sanatın cazibesine kapılabilir veya burcu on ikinci evi yönettiğinden belli bir oranda sahne arkasında çalışabilir. Hangi yolu seçerse seçsin, içsel dünyasının ihtiyaçlarıyla dış dünyadaki sorumlulukları arasında bir denge tutturmayı öğrenmek zorundadır.

         -Ünlü Balıklar-

  • Alan Rickman
  • Chuck Norris
  • Cindy Crawford
  • Dr.Seuss
  • Eva Mendez
  • Quincy Jones
  • Sharon Stone
  • Tecumseh
-İş Hayatı-

Balıklar sahne arkasında olduktan sonra her işte başarılı olurlar. Rüya alemiyle iç içe geçmiş hayal güçleri ve mistik olaylara olan yatkınlıkları dolayısıyla sanat, edebiyat, drama alanlarında yükselebilir hatta keşiş, mistik veya mucit olarak da başarıya ulaşabilirler.

-Finansal Konular-

Balıklar genelde paraya ya da maddiyat konularına pek kafa yormazlar, onlar daha çok para kazanma konusunda yaptıkları işlerin keyfini sürmeyi tercih ederler. İşi vasıtasıyla kendi sınırlarını aşabilir mi? Dehşetengiz düzeydeki merhametini işi aracılığıyla veya meşgaleyi buluncaya kadar kuşkusuz durmadan iş değiştirecektir.

-Maneviyat-

Elbette her Balık psişik değildir ya da Balık'ın mistisizme yatkınlığı yoktur. Hepsi rahibe ya da keşiş olmak istiyor da değildir. Çoğu Balık, açığa çıkmamış dahi olsa derin bir sezgisel duyum becerisiyle doğmuştur. Bu duyum becerisi onları daha üstün bir güce bağlayan şeydir. Bu durum, organize dinlerin parametreleri dahilinde kendini gösterebilir ya da yapısal açıdan daha az karmaşık bir şeye dönüşebilir. Hangi formu alırsa alsın, Balık'ın sezgisel yanı sürekli olarak kendini göstermenin yollarını arar.


Yorumlar: