Başak Burcu

Fal Deryası'ndaki büyük yeniliğe 1 vade kaldı..!
04.08.2017 09:19

Başak Burcu

Başak Burcu (23 Ağustos - 22 Eylül)

Element: Toprak 

Grup: Değişken

Anahtar Sözcükler: Düzen, ayrıntılara takılma, kendini adama

Yönetici Gezegeni: Merkür

Yönettikleri: Bağırsaklar, karın bölgesi, dişi üreme organları; altıncı evin doğal yöneticisi.

Kıvrak zeka ve çeviklik anlamında İkizler'e benzerler. Ayrıntılara çok takıldıkları için üzerinde çalıştıkları konuları derinlemesine araştırma eğilimindedirler. Kariyer odaklı kişiler olmalarına rağmen, işlerini verimli ve iyi yapmakla daha çok ilgili gibi görünürler. Topluma geniş ölçekte yararı dokunacak bir meşgale edindikleri zaman onlardan iyisi yoktur. Başka deyişle görev, Başak burcu insanı için önemlidir.

İkizler gibi Başaklar da Merkür tarafından yönetildiğinden tüm gerilimli enerjilerini akıtacak yerlere ihtiyaç duyarlar. Koşu sporu, Uzakdoğu savunma sanatları veya spor salonunda yapılacak çeşitli antremanlar önerilir. Okumak/yazmak, evcil hayvanlarla ilgilenmek, kurs veya farklı eğitimler almak da aynı amaca hizmet edebilir.

-İlişkileri Başlatmak-

Başaklar, öyle ya da böyle acayip olan ya da entelektüel açıdan uyarıcı özellikleri belirgin olan kişilerden etkilenirler. Konu romantik ilişkilerse standartları yüksektir ve aralarında zihinsel bir bağ oluşmazsa ilişkileri fazla uzun sürmeyecektir. Yirmili yaşlarının sonunda çoğu Başak, eleştiriye meyilli veya değerinin hakkını veremeyecek partnerler bulurlar ki bu da sağlıksız bir eşleşme anlamına gelir.

-Başak Kadını-

Öylesi bir görüntü sergileme kaygısı gütmese dahi çevresindeki insanların hissedebileceği belli bir coşku ve enerji yayar. Romantik ilişkilerde ancak zihinsel bir kıvılcım parladığında karşısındakinden etkilendiği görülür. Zihinsel yoldaşlık derinleştikçe duyguları da yoğunlaşır.

Başak kadını, Başak erkeği gibi genelde güvensizdir ve her şeyi fazlaca irdeleyip yıpratma yıpratma eğilimindedirler. Bu alışkanlık Başak kadını olgunlaştıkça genelde düzelir. Bu durum  sevgilisi için rahatsız edici olabilir, özellikle de Başak'ın eleştirel irdeleyicilik özelliği çevresindekilerin söylediği veya yaptığı her şeyi sürekli eleştirme huyuna dönüşürse. Bir Başak kadını hoşuna giden kitap veya sanat eseri gibi şeylere para harcamayı sever. Çevresine karşı duyarlı olduğundan evi her zaman konforludur. Eğer bir anneyse özenli, nazik ve şefkatlidir. Hayvanlara karşı zaafı vardır.

-Uçlarda Gezen Başaklar-

Başak kadını, özellikle de modern çağ araştırmalarıyla ilgiliyse sağlık ve hijyen konularında genellikle bilinçlidir. Bildiklerini kendi hayatında uygulamayabilir. ama bu konudaki genel bilgiye oldukça hakimdir. Etrafında neler olup bittiğinin farkındadır; ticari ve siyasi konularla ilgilenir.

-Başak Erkeği-

İyi görünümlüdür ve bulunduğu ortamda varlığı tartışma götürmez bir şekilde hissedilir. Kıvrak zekalı, entelektüel açıdan meraklı ve kusursuz bir çalışandır. Sivri bir mizah anlayışı vardır ama nadiren kötücüldür.

Kişisel çevresi konusunda mızmız olabilir. Yemek yapmıyorsa bu konuda muhtemelen bayağı iyidir ve o anlarda mutfağı sahiplenir. Başak erkeği de Başak kadını gibi etrafında güzel şeylerin olmasını ister ve genelde eski günlerin hatırına bir sürü özel eşya sahibidir.

Kendini fazlaca ciddiye almaya yatkındır ve neşesini yerine getirmeye yarayacak herhangi bir olaydan faydalanır. Genelde kendine karşı çok acımasızdır, yaptığı ya da yapmadığı şeyler konusunda hem kendini hem de çevresindekileri fazlaca eleştirir. Çabaları konusunda takdir edilmeyi önemsediği de pek söylenemez.

        -Ünlü Başaklar-

  • Adam Sandler
  • Amy Poehler
  • B.B.King
  • Bill Murray
  • Colin Firth
  • Mary Shelley
  • Pink
-İş Hayatı-

Başaklar iş ve kariyerleri konusunda içten bir şekilde kusursuzluk arayışındadırlar. Diğer insanlar için sosyal hizmetlerde, hastanelerde, sağlık merkezlerinde, düşkünler evinde veya çocuklarla ilgilendikleri alanda çalışıyorlarsa çok başarılı olurlar. Bir Başak, hayatının tüm alanlarında kendini feda etmeden hizmet edebilmenin yolunu bulmaya çalışır. Kusursuzluğa erişme çabaları olanları her daim gelişmeye ve değişmeye zorlar.

-Finansal Konular-

Başaklar çok para harcama eğilimindelerse kritik olduğunu düşündükleri bir anda genelde geri çekilip neyi, neden satın aldıklarını sorgularlar. Aldıkları şey acaba hangi ihtiyaca cevap verir? Para konusunda eli sıkı davranıyorlarsa bu kez onları ellerini gevşetmeye zorlayacak bir şey olur ve keyif için para harcamaya başlayabilirler. Başaklar yaptıkları her şeyde kusursuzluğa doğru ilerleyen bir gelişim eğrisi izlerler. Hayatlarındaki modelleri çözümler, işe yaramadığına kanaat getirdiklerini değiştirmenin yollarını ararlar.

-Maneviyat-

Evrimini tamamlamış bir Başak, genelde bilimin sınırlarını zorlayan büyük bir öngörü ve sezgi sahibidir.  Pratik yönlerini tatmin edebilecek ayarda bir inanç buluncaya kadar çeşitli inanç sistemlerini deneme eğilimindedirler.


Yorumlar: