Boğa Burcu

Fal Deryası'ndaki büyük yeniliğe 1 vade kaldı..!
03.08.2017 06:39

Boğa Burcu

Boğa Burcu (21 Nisan - 20 Mayıs)

Element: Toprak

Grup: Sabit

Anahtar Sözcükler: Dayanıklılık, azim, inatçılık

Yönetici Gezegeni: Venüs

Yönettikleri: Boyun, boğaz, omurga; ikinci evin doğal yöneticisi

Koçlar öncü kuvvet olarak dışarı çıkıp yeni topraklar keşfederken, Boğalar yerleşik hayatlarında toprağı işleyip kendi öz kaynaklarını pratik amaçlar uğruna harcarlar. İnatçılığı ve kararlılığı Boğa'ya herhangi bir proje veya girişimde alması gereken uzun ve meşakkatli yol için gereken gücü sağlayacaktır.

Boğa Zodyak'ın en inatçı burcudur. Boğa burçları ayrıca hedefleri yolunda mutlakçı ve sabırlı, istediklerini elde etme konusunda da kararlıdırlar. Beceriklilik konusundaki eksiklerini, istediklerini elde etme konusunda ne gerekiyorsa yapma konusunda ki dayanıklılıklarıyla dengelerler. Katılımcılarının çoğu yarış dışı kaldıktan çok sonra bile, Boğalar koşmaya devam eder. Bunun bir sonucu olarak da diğerlerinin başarısız olduğu yerde onlar başarılı olur.

Boğaların çoğu çevrelerinde güzel şeylerin olmasından hoşlanırlar. Güzel sanatları ve müziği severler, birçoğunun da kayda değer bir müzik yeteneği vardır. Aynı zamanda elle yapılan, örneğin bahçe işleri, marangozluk ve heykeltıraşlık gibi işlerde iyidirler.

Bir Boğa'yı kızdırmak zordur ama ola ki kızdırdıysanız oradan hemen uzaklaşın. "Boğa'nın öfkesi" çok fena olabilir. Ama neyse ki yönetici gezegeni Venüs'tür de, Boğa burcu insanları genelde hassas ve romantik olurlar. Boğalar aynı zamanda bedenleriyle övünen, fiziksel yapılarına düşkün insanlardır.

-Boğa Kadını-

Sadıktır ve en çok sevdiği kişilere kendini tam anlamıyla adar. İlgilendikleri konular sanat, renk ve dekorasyon alanındaki özel zevklerini yansıtır. Hangi biçimde olursa olsun güzelliği sever. Modayla ilgileniyorsa iyi ve seçkin bir zevki vardır. Spor ve fiziksel etkinlikler konusunda tutkuluysa sabır ve sebatla bu tutkusunun peşine düşer.Bir toprak burcu olarak bahçede oyalanmayı sever ve muhtemelen çeşitli şifalı bitkiler zaten yetiştiriyordur. Keyif aldığı herhangi bir şeyi yapmak için dışarıda vakit geçirmek işine gelir. Hayvanlara önem verir, herhangi bir evcil hayvanı varsa bu onun güzellik anlayışını yansıtır.

-Boğa Kadınına Kur Yapmak-

Boğa kadınına Venüs gezegeni hükmettiğinden son derece romantiktir. Ona çiçekler, kumsalda ay ışığında yürüyüşler ve şiirle kur yapabilirsiniz. Cömert ve coşkulu bir aşıktır ve muhtemelen müziği çok sever. Bir müzik aletini çalıyor ya da güzel şarkı söylüyor bile olabilir. Gene de onun herhangi bir konuda fikrini değiştirmek istiyorsanız nazik davranın. Sakın onu köşeye sıkıştırmayın. Topuklarını yere dayadıysa onu bi milim dahi yerinden oynatamazsınız!

-Boğa Erkeği-

Burcunun kadınına benzer şekilde Boğa erkeği de sevdiği herhangi bir şey için sabır ve azimle çalışır. Sabrı ve azmi sayesinde diğer insanların başlattığı işleri bitirme konusunda iyidir. Bu adam hiçbir zaman aceleci değildir ve düşünmeden hareket etmez. Yaptığı her şey üzerine enine boyuna düşünür. Temkinli olduğundan değil de sadece amaca yönelik hareket ettiğinden. Herhangi bir şeyi yapmak için akla yatkın bir gerekçe göremezse, o işi üstlenmeyecektir ve bu konuda söyleyeceğiniz hiçbir şey onun fikrini değiştirmez. Bu burcun hem kadınları hem de erkekleri aşırı kıskanç be sahiplenici olmaya yatkındırlar. Boğa erkeği sizin de en az kendisi kadar samimi olduğunuzu bilirse bu yatkınlıkları biraz olsun yatışabilir. Kamp kurma ve bireysel doğa spor dallarıyla doğa ve doğal dünyayla arasında derin bir bağ kurmuş olabilir. Bir spor salonuna gidiyorsa, bir hoca gözetimi olmadan bu işi kendine yapıyor olması muhtemeldir. Yoga, alternatif tıp ve sağlıklı yaşama ilişkin doğal gıdalar konusuna kendini kaptırmış da olabilir.

-Boğa Erkeğine Masaj Yapın-

Boğa'nın romantik mizacı her zaman çiçek ve hediyelerle ortaya çıkmayabilir. sizi önemsediğini anlamanızı sağlayacak başka şeyler de yapabilir. Karşılık olarak iyi bir masaja hayır demez, boynunun ovulmasını sever; sevgilisiyle bir kadeh şarap eşliğinde şöminenin karşısında oturmaya da bayılır.

         -Ünlü Boğalar-

  • Billy Joel
  • Charlotte Bronte
  • George Lucas
  • Harry S. Truman
  • Karl Marx
  • Madeleine Albright
  • Pierce Brosnan
  • Kraliçe 2.Elizabeth
  • Tori Spelling
  • Uma Thurman
-İş Hayatı-

Boğalar, sabır, denge ve bitmek bilmez bir hırs gerektiren işlerde son derece başarılı olurlar. Soyut fikirleri ele alıp onları somut ve pratik gerçeklere dönüştürme konusunda üstlerine yoktur. Bu da demek oluyor ki sahne arkası işlerde özellikle de yazarlık, kostüm tasarım, gurme aşçılık, bestekarlık ya da doğayla ilgili herhangi bir şey gibi sanatsal yaratıcılık gerektiren bir iş söz konusuysa iyidirler. Zodyak'ta ondan daha yorulmak bilmeyen bir burç bulamazsınız.

-Finansal Konular-

Boğalar maddi güvenceye duydukları ihtiyaca rağmen para harcamayı da fena halde severler. Ama yaptıkları harcamalar nadiren boş ve anlamsızdır çünkü Boğa'nın zevkleri fazlasıyla özel ve rafinedir. Kitaplar, sanat, seyahat ve şamanlara ilişkin atölye çalışmaları Boğalara ihtiyaç duydukları güvenceyi sağlayabilir.

-Maneviyat-

Boğa, toprağın sabit tabiatına bağlı olarak manevi sorularının yanıtlarını sıklıkla doğada arar. Kamp kurduğu, yürüyüşe çıktığı ya da açık havada herhangi bir fiziksel aktiviteyle meşgul olduğu zamanlarda benliğin daha da derin katmanlarıyla bağlantıya geçer. Müzik ve sanat da Boğa üzerinde aynı etkiyi yaratabilir.


Yorumlar: