Çin Astrolojisi ve Çin Falı

Fal Deryası'ndaki büyük yeniliğe 1 vade kaldı..!
25.03.2016 14:26

Çin Astrolojisi ve Çin Falı

Çin astrolojisi, Latin astrolojisi gibi insanı 12 değişik burç ve sembollerle tanımlamakta ve kişinin burcunu bulmak için doğum tarihlerini kullanmaktadır. Latin astrolojik yıldız sistemleri ile ilgili olurken, Çin Astrolojisi hayvanlar halkasından oluşmaktadır. Yıllık burçlardan oluşan Çin astrolojisinde her yıl bir hayvanın sembolü ile temsil edilmekte ve kutlanmaktadır. 12 yıllık aralıklarla yılların işaret ettiği hayvan sembolleri, Milattan Önce 2637 yılından itibaren kişilik tanımlarında aynı sıra ve sistemle Çin astrolojisinin temelinde evrenin iki zıt güç arasındaki sonsuz çekişmelerinden oluştuğu var olarak düşünülmesi sağlanır. Erkek ve dişi kutupların simgelenmesi ile açıklanan iki zıt güç Yin ve Yang olarak isimler verilmiştir. İki temel gücün temsilcileri ise Güneş ve Ay olarak insanlara sunulmuştur. Bu iki temel güce tahta, ateş, toprak, metal, ve su elementleri de eklenerek Çin astrolojisinin temel yapısının oluşmasını sağlamaktadır. Birazda Çin Burçlarının neler olduğuna ve bunlarla ilgili olarak kısa bilgiler verelim.

Fare

Fareler hırslı, etkileyici, akıllı ve bencil yaratıklardır. Sabırları ve çok çalışmaları onlara başarının yollarını açmasını sağlarlar.

Kaplan

Kaplanların kararlı ve coşkun, üstün bir yapıları olduğu bilinmektedir. Mevcut potansiyellerini beklenmedik durumlarda sergilemeleri onlara değişik bir önem katmaktadır.

Tavşan

Tavşanlar genellikle cömert ve arkadaş canlısı varlıklardır. Yaşadıkları ortamlarda ilgi çekmeyi, sevilmeyi çok isterler.

Ejderha

Ejderhaların enerjik bir yapıları bulunmaktadır. Hevesli ve kendine güvenen kişileri temsil etmektedir.

Yılan

Her zaman kontrol altında olmayı, başkalarının yönetmesini, yönetilmeyi severler. Muhafazakâr bir yapılarının olduğu söylenebilir.

At

Atların özgür, güvenilir ve güçlü bir yapıları olduğu bilinmektedir. Genellikle dürüst ve sadık bir yapıları vardır. İyi bir politikacı yahut araştırmacı bir yapılarının olduğu söylenebilir.

Keçi

Çok sabırlı insanlardır. Baskı altında kendilerini kontrol altında tutabilirler. Takım çalışmalarından aranan kişilerin başında gelirler.

Maymun

Şanlı burçlardan bir tanesi de maymundur. Doğuştan çabuk öğrenme yetenekleri vardır ve üretken bir yapıya sahiptirler.

Horoz

Horozlar yürekli ve kahraman kişilikleri vardır. Hayal güçleri çok gelişmiş, şarkı söylemeyi seven bir yapıya sahiptirler.

Köpek

Dürüst ve arkadaş yanlısı kişilerdir.

Domuz

Cömert ve toleranslı yapılarıyla dikkat çekerler.


Yorumlar: