Güneş ve ay

Fal Deryası'ndaki büyük yeniliğe 1 vade kaldı..!
18.08.2017 23:16

Güneş ve ay

  GÜNEŞ VE AY

Ego ve Duygular

Güneş hayatın özü ve enerjisidir; iradenin, gücün ve arzunun tezahürüdür. Egoyu, bireyselliği ve Yang Prensibini temsil eder, zorlukların karşısında durmamıza ve hayatımızı geliştirmemize imkan veren atılım gücüdür. Güneş, kişinin yaratıcı yeteneklerini ve fiziksel sağlığının genel durumunu temsil eder.
Güneş, babalık esasını kucaklar ve bir yıldız haritasında kişinin öz babasını ya da bir kadının kocasını temsil eder. Beşinci evin doğal yöneticisi olarak genel anlamda çocukları, özel olarak da ilk doğan çocuğu yönetir. Aslan, Güneş ateşi tarafından yönetilir.
Güneş her burçta yaklaşık bir ay kalır, günlük ortalama 59'8'lik bir hareketi tamamlar. Güç ve otorite ile ilgili meslekleri yönetir; asiller, dini ve ruhani liderler. Doğal evi beşinci evdir, Aslan burcunu yönetir. Kalp, sırt, omurga ve omurilik üzerinde etkilidir.

Liderlik
Güneş aynı zamanda otorite ve gücü de temsil ettiğinden güçlü konumlanmış bir Güneş, liderlik yeteneğini de beraberinde getirir. Güçsüz konumlanmış ya da açı yapmış bir Güneş doğal canlılığı azaltır ve bir insanın basit güdüleri ve arzuları ifade etmesini bile zorlaştırabilir.

Ay
Ay sizin duygularınız, iç benliğinizdir. Sezgidir, annedir ve Yin Prensibi'dir. Güneş ve yükselenle birleştiğinde Ay bir yıldız haritasının en önemli bölümlerinden bir tanesidir. Çeşitli olaylara karşı verdiğimiz duygusal tepkileri tanımlar, duyguların bizi harekete geçirerek ya da olumsuz anlamda zorlayarak içimizden nasıl akıp gittiğini veya bizi nasıl kısıtladığını ve geri tuttuğunu gösterir.
Ay, kişinin annesini ve anne ile çocuk arasındaki ilişkiyi temsil eder. Bir erkeğin yıldız haritasındaki Ay, o erkeğin karısını; bir kadının haritasındaki Ay o kadının hamileliklerini, çocukların doğumunu ve sezgilerini gösterir. Sembolik anlamda Ay, kısmi olanla uğraşmak yerine bütünün bir parçası haline gelme kapasitemizi temsil eder. Aradığımız şey her ne ise ona dönüşeceğimizi söyler.
Dünya'nın uydusu olan Ay tüm gezegenlerden daha hızlı hareket ederek Zodyak turunu 28 günden daha az sürede tamamlar. Çocuklarla veya denizle ilgili aktivite ve meslekleri yönetir. Doğal evi dördüncü evdir ve Yengeç'i yönetir. Mide, göğüsler, süt bezleri, rahim, gebelik ve genel anlamda tüm sıvıların yöneticisi Ay'dır.

Ay Sizi Nasıl Tanımlar ?
Ay'ınız duygularınızı, olaylara içgüdüsel olarak nasıl tepki verdiğinizi temsil eder. Örneğin biri size kötü bir şey söylerse nasıl tepki verirsiniz? Güneş burcunuz Aslan, Ay burcunuz İkizler'se muhtemeldir ki, bir İkizler nasıl tepki verirse siz de derhal onun gibi tepki verirsiniz. Gerilim ortadan kalktıktan sonra tekrar öz benliğinize, Aslan kişiliğinize dönebilirsiniz.


Yorumlar: