İkizler Burcu

Fal Deryası'ndaki büyük yeniliğe 1 vade kaldı..!
03.08.2017 08:33

İkizler Burcu

İkizler Burcu (21 Mayıs-21 Haziran)

Element: Hava

Grup: Değişken

Anahtar Sözcükler: Çok yönlülük/ beceriklilik

Yönetici Gezegen: Merkür

Yönettikleri: Eller, kollar, akciğerler, sinir sistemi; üçüncü evin doğal yöneticisi

Koç ve Boğa yeni yerler keşfederek oraları ekip biçtikten sonra İkizler dışarıda başka neler olup bittiğini görmek ve dahil olduğu topluluğun gelişmesine olanak sağlayacak yeni fikirler edinmek için yola koyulurlar. İçten gelen merakları onları her daim hareket halinde tutar.

İkizler'e Merkür hükmettiği için, bu burcun insanları kişisel dünyaları anlamak ve keşfetmek konusunda genelde rasyonel durmadan yanıp dönen bir tek soruyu cevaplamak onlar için kaçınılmazdır: Neden? Hayatlarının her aşamasında her yönde, kişiselden kişisel olmayana,  her alanda durum aynıdır. Bu bilme ihtiyacı olanların, yabancı ülkeler gibi bilinmeyen diyarlara yelken açmasına sebep olabilir; özellikle de Güneş, diğer kültür ve gelenekleri keşfetme ihtiyaçlarının en yüksek seviyelerde seyrettiği dokuzuncu evdeyse. İkizler, ilişkiler ve insanlar mekanlar ve nesneler arası bağlantılara hayranlık duyarlar. Fikirlerden ilişkilere kadar her konuda yaptıkları rasyonel çözümlemeler onları en az, kendi etrafındak, insanları çıldırttıkları kadar çıldırtır. Bu özellik onları psişik ve manevi krallıkları keşfe çıkardığı zaman ayakları yere basmaya başlar. Romantizmde İkizler burcu insanının kalbi, aklın baştan çıkarılmasıyla kazanılabilir.

-Değişken İkizler-

İkizler değişken ve huysuzdur! İkizler sembolü, bu burcun genelde kendisiyle kavga halinde olduğu anlamına gelir; akıl bir şey isterken kalp bambaşka bir şey ister. Bir İkizler burcu insanı için önemli biriyseniz ikizlerden hangisiyle birlikte olduğunuzu çözemediğiniz bir noktaya gelebilirsiniz bir gün!

-İkizler Kadını-

Bu kadın ilk bakışta her konuya hakim gibidir. Herhangi bir konuda konuşabilir ve neden bahsettiğini de çok iyi biliyor gibi gözükür, ta ki siz onun çoğu konudaki bilgisinin yüzeysel olduğunu fark edinceye kadar. Ama tutkuyla sevdiği konulardan birine denk gelirseniz o konudaki bilgisi derin ve kapsamlıdır. İletişim konusunda uzmandır, bu yeteneğinin biçimi kişisel haritasındaki diğer özelliklere bağlıdır.

Yirmilerinde flörte düşkün ve uçarıdır, bir ilişkiye girmeye isteksiz ya da bu konuda beceriksizdir. Bir yandan bu kadın özgürlüğüne düşkündür ama öte yandan da ilişkilere önem verir. Genç yaşta evlenirse en azından iki kez evlenebilir. Otuzlarında ve kırklarında yerleşik hayata geçmeye ancak başlar. Bu yaşlarda kendisiyle bir tür barış imzalamıştır artık. Kendi ruh hallerini, ihtiyaçlarını ve duygularını çok daha iyi anlar. Ellili yaşlarına geldiğinde İkizler kadını artık kim olduğunu bilir ve bu gerçeği yaşamaya başlamalıdır.

Bu kadının tavrını veya fikrini değiştirmek istiyorsanız kendi tavrınızın veya fikrinizin daha mantıklı olduğuna onu ikna etmeniz gerekir. Yalnız onun mantık kavramının sizinkinden farklılık gösterebileceği gerçeğini sakın aklınızdan çıkarmayın.

-İkizler Erkeği-

Hızlı, kıvrak zekalı ve gizemlidir. Tam onu anladığınızı düşündüğünüzde onun kim olduğuna dair kavrayışınızı altüst eden bir şey söyler veya yapar. Bu adamın siz kur yapmasını beklemeyin, bir Boğa erkeğinin sahip olduğu güzelliğe ilişkin takdir duygusuna sahip değildir. Ama entelektüel zekasına çelebilirseniz yani zihinsel açıdan ona kur yaparsanız bir sonraki kitabını size adayabilir. İkizler erkeğinden iyi bir editör, yazar ya da konuşmacı olur. Aynı anda iki meslek sahibi olabilir ve elbette aynı anda birden fazla projeyi yürütme becerisine sahiptir. Gerçi ister bir meslek isterse de bir ilişki olsun bir şeye bağlandıysa takdir edildiğini bilmesi gerekir.

         -Ünlü İkizler-

  • Anderson Cooper
  • Angelina Jolie
  • Bob Dylan
  • Henry Kissinger
  • Joe Montana
  • Marilyn Monroe
  • Martha Washington
  • Sally Ride
  • Shia LaBeouf
-İş Hayatı-

İkizler insanı çeşitliliğin olduğu her alanda uzmanlaşabilir. Rutin olmadıktan sonra işin kamusal alanda ya da sahne arkasında olması fark etmez. İyi bir danışman olabilir çünkü ikizlerden biri dinlemeye her zaman heveslidir. Dile duydukları sevgi onları yazın alanında beceri sahibi kılar. Tiyatro, politika, kütüphanecilik, araştırmacılık; tüm bu iş sahaları İkizler için uygundur. Sıkılmak bir İkizler için ölmekle eşdeğerdir.

-Finansal Konular-

İkizler'in parayı nasıl harcadığı, o anda cüzdanın ikizlerden hangisinin elinde olduğuyla alakalıdır: Acaba cüzdan savurganın mı yoksa pintinin mi elindedir? Her iki durumda da İkizler, kitap, sinema, tiyatro ve seyahat gibi sevdikleri şeye para harcamayı sever.

-Maneviyat-

İkizler zihinsel açıdan o kadar huzursuzdur ki, özellikle de kendi seçimleri değilse, örgütlü dinlerle pek araları yoktur. Diğer insanların değişik yemeklerim tadına bakması gibi manevi inanç sistemlerini şöyle bir denerler. Gerçi bir İkizler insanı aklına yatan manevi bir yol bulduysa genelde ondan vazgeçemez.


Yorumlar: