Koç Burcu

Fal Deryası'ndaki büyük yeniliğe 1 vade kaldı..!
02.08.2017 21:59

Koç Burcu

KOÇ (21 Mart-20 Nisan)

Element: Ateş

Grup: Öncü

Anahtar Sözcükler: Liderlik, Öncü ruh

Yönetici Gezegeni: Mars

Yönettikleri: Kafa ve yüz, birinci evin doğal yöneticisi.

Koçlar cesur, pek ve uyanıktır. Neye inandıklarını, hayattan ne istediklerini ve nereye gittiklerini her zaman biliyor gibi görünürler. Koçlar, hedeflerine ulaşma konusunda dinamik ve (bazen de hata yapma riskine girecek kadar) agresiftirler. Aynı zamanda her koşulda hayatta kalmayı başarırlar.

Bu burcun temel kusuru sebat eksikliğidir. Koçlar hızlı bir şekilde sonuca varmadıkları zaman bazen ilgilerini kaybederler. Ama bu eğilimleri, hırsları ve başarılı olmaya karşı duydukları ihtirasla dengelenir. Tartışmacı, incelikten yoksun ve aksi olabilirler.Öte yandan öfkeleri nadiren uzun sürer, önemsedikleri kişilere karşı son derece sıcak ve sevgi dolu olabilirler.

-Koç Kadını-

Bir Koç kadınını sakın kızdırmayın ya da gücendirmeyin. Aksi taktirde bunu hiç bir zaman unutmaz, böylesi bir olaydan sonra siz de zaten onun yüzünü pek göremezsiniz. Tüm enerjisini başka birine veya başka bir şeye yöneltecektir. Bir Koç kadınıyla münasebetiniz varsa, aranızda eşitlikçi bir ilişki kurarsanız iyi edersiniz yoksa sizinle pek takılmayacaktır. Koç kadınları şovenizme hoşgörü gösterecek türden kadınlar değildir.

Mesleki anlamda da oldukça hırsılıdırlar. Hedeflerini belirler ve sahip oldukları tüm enerjiyi amansızca hedefleri uğruna harcarlar. Proje başlatmak, fikir üretmek ve fikirleri aksiyona çevirmek konusunda harikadırlar. Ama elindeki, Koç kadınının tutkuyla inandığı bir şey değilse, projeleri veya fikirleri tamamına erdirme konusunda her zaman o kadar da iyi değillerdir. Kendini çoğu durumda tutabilir ve mesleki arenada herkesle yarışabilir. Sanki bir başarı halesi içinde yol alır ve bu haleyi besleyen bir giyim tarzı vardır.

-Koç Erkeği-

Bu erkek, burcunun kadını kadar cesur, atılgan ve sabırsızdır. Tıpkı onun kadar hırslı olduğu da söylenebilir. İçten gelen cesareti sayesinde adrenalin sporlarıyla ilgilenebilir. Kendini kanıtlamak ister ve gereksiz fırsat ve riski gözü kapalı alır.

Karar verme konusunda kendi yargılama ve sezgi yeteneklerine güvenen bir erkektir. Koç burcunun kadını gibi o da geçmişteki bazı girişimlerinde başarısız olmuşsa dahi, genelde başarılı bir imajı vardır.

-HİÇ BİR ZAMAN SIKICI DEĞİLDİR-

Bazı kadınlar Koç burcu erkeğini zevkleri konusunda fazla cesur bulabilirler ama Koç erkeğiyle hayat hiç bir zaman sıkıcı değildir.Parası varsa kesinlikle hepsini harcayacaktır. Konu bir kadına kur yapmaksa hiç kimse Koç erkeği kadar yaratıcı olamaz.

Koç erkeği bir kez abayı yakmışsa aman dikkat! Enerjisinin çoğunu o ilişkiye yöneltir ve romantik bir anafora dönüşerek ilgi duyduğu kadının peşine takılır. Ama duygusal karşılığını çabucak bulamazsa şimşek hızıyla da ortadan kaybolur.  Öte yandan bulursa -ama her nasılsa aşkından vazgeçmişse- kadın onu kalmaya ika etmek için daha ağzını açmadan o kapıyı çekip çıkmıştır bile. Bir şeyi yapmaya ve yapmamaya Koç erkeğini ikna etmek kolay değildir. Kararını vermişse konu kapanmış demektir.

        Ünlü Koçlar

  • Adolf Hitler
  • Celine Dion
  • Danica Patrick
  • Heath Ledger
  • Quentin Tarantino
  • Steh Rogen
  • Victoria Beckham
  • Leonardo da Vinci
-Koç Burcu İş Hayatı-

Koçlar liderlik yeteneğini ön plana çıkaran herhangi bir konuda son derece başarılı olurlar. Bu insanlar emir vermekten hoşlanır ve sorumluluk alma konusunda muhteşemlerdir. Sayısız fikirleri vardır ve tüm bu fikirleri daha dünden devreye sokmak isterler. Bir ateş burcu olarak yaptıkları her şeye enerjilerini aktarırlar. Diğer insanlar üzerinde güç sahibi olmak konusuna özel bilgileri yoktur. Sadece yapmak istedikleri şeyi hiç bir kısıtlama olmaksızın yapmak için gereken güce sahip olmak isterler.

-Koç Burcu Finansal Konular-

Koç burcu insanı bir yerlerde bir birikim oluşturmak gerektiğini bilir ama emeklilik dediğin de onlara o kadar uzak görünür ki... Hem üstelik para da tam ihtiyaç anında gelir nedense! Koçların hayatta karşılaştıkları ve üstesinden gelmekte zorlandıkları temel sorun para biriktirme alışkanlığı edinme konusundadır.

- Baş Bölgesine Dayalı Rahatsızlıklar-

Koç burcu baş ve yüzde hükmettiğinden onlar için vücudun en zayıf olan yerleri ve bu bölgeleridir. Onlarda yaygın olarak görülen rahatsızlıklar tansiyon kaynaklı baş ağrıları, baş dönmesi ve deri döküntüleridir. Esasında birçok Koç migren ve alerjiden de mustariptir. Ayrıca kendilerini şımartma eğiliminde olduklarından Koçların kolay kilo alma riski konusunda da dikkatli olmaları gerekir.

-Maneviyat-

Koç, kendisine en uygun olan inanç sisteminin ne olduğuna karar vermeden evvel muhtemelen her şeyden biraz biraz denemek ister. İnzivaya çekilebilir, paganizme dalabilir ya da daha geleneksel bir dini tercih edebilir. Belli bir manevi yola girdiğinde ona tutkuyla bağlanacaktır. Ama tutkusu sürdürülebilir değilse elinde sonunda sıkılacak ve yeni bir şeye geçiş yapacaktır.


Yorumlar: