Terazi Burcu

Fal Deryası'ndaki büyük yeniliğe 1 vade kaldı..!
04.08.2017 23:08

Terazi Burcu

Terazi Burcu (23 Eylül - 22 Ekim)

Element: Hava

Grup: Öncü

Anahtar Sözcükler: Denge

Yönetici Gezegen: Venüs

Yönettikleri: Sırt/bel bölgesi ve diyafram; yedinci evin doğal yöneticisi.

Teraziler tipik olarak orta yol ve denge arayışındadır. Teraziler için her zaman demokratik, diplomatik ve adil davranmak içten gelen doğal bir ihtiyaçtır. İster sanat, edebiyat, klasik müzik, opera, matematik alanlarında olsun isterse de insan vücudu formunda olsun güzelliğin her haline aşıktırlar. Teraziler, genelde kavgaya değil ama seviyeki bir tartışmaya açık iyi birer takım oyuncusudurlar. Muhteşem birer strateji uzmanı ve tavsiyelerin gücüne inanan ustalardır. İstediklerini elde etmek için diplomasi ve zekayı birlikte kullanırlar.

-Aşık Terazi-

Teraziler aşkta doğal romantikler olup uzun soluklu ilişkilerden beslenirler. Sağduyulu insanlardır; zalim, kaba, bayağı ve fazla cafcaflı şeylerle pek araları yoktur. Yıldızlarının olumsuz etkisi sonucu karar vermede problem yaşayabilir, duygusal hazlara kapılıp kendilerini kaybedebilirler. Evrimlerini yüksek oranda tamamlamış olan Terazilerde insan beyni denge ve sağduyu arasında kusursuz bir denge bulur.

-Terazi Kadını-

Dikkat! Terazi kadını baştan çıkarıcı ve romantik bir flört uzmanıdır ve size sunduğu konforla aklınızı başınızdan alabilir. Yemek pişirme alışkanlığı varsa muhtemelen bu işte çok iyidir, şifalı bitkiler ve doğal aromatik otlardan anlar. Ayrıca, mum ışığı, taze toplanmış çiçekler ve rahatlatıcı, yumuşak bir müzikle ortamı da hazırlar. Yoldaşlıktan keyif alan romantik, şefkatli bir aşıktır ve ilişki içerisinde gelişime her zaman açıktır. 

Evi; rafine sanat, edebiyat ve müzik zevkini yansıtır. Müsrif olmayabilir, sahip olduğu parayı har vurup harman savurmayabilir ama alışveriş yaparken satın aldığı her şeyden fena halde keyif alır. Opera veya bale seviyorsa düzenli olarak temsillere gider, bu gibi harcamaları onun ruhunu besler. Biz müzik aleti çalabilir ya da satranca karşı özel bir ilgisi olabilir.

-Terazi Erkeği-

Tıpkı Terazi kadını gibi Terazi erkeği de yol arkadaşlığına ihtiyaç duyar ve genelde bir takımın parçası olarak daha verimli olur. Ama ilişkinin mahiyeti ne olursa olsun bireyselliğini her daim korumak istemesi zaman zaman tuhaf sonuçlar doğurabilir. Onun kalbini bir kez kazandıysanız sadakatli ve düşüncelidir, kafasında mümkün olan ideal imgeyle örtüşünceye kadar birlikteliğini kusursuzlaştırmanın yollarını arar.

İş ortamında ya da kendine özel alanlarda, çevresinde hoş, birbiriyle uyumlu eşyaların olmasını ister. Kendini sıklıkla barışı sağlayan hakem pozisyonunda bulur çünkü her şeyde denge sağlamaya çalışır. Terazi kadınları gibi Terazi erkekleri de aynı sanatsal ilgi alanlarına sahiptir.

-Öfkeden Kaçınmak-

Terazi erkeği nadiren öfkesini gösterir. Önüne çıkan problemleri geceyi gündüzüne katarak çözmenin yollarını aramayı tercih eder. Ama öfkesini serbest bırakacak olursa söylenmedik hiçbir söz bırakmaz! O güne kadar yaşanmış tüm hak ihlalleri ve kırgınlıklar dile getirilir. Öfkesi çabucak geçse de bu gibi patlamalar onun sarsılmasına sebep olur, hatta bazen sırf bu yüzden hastalanabilir çünkü nahoş şeylere karşı son derece derin bir rahatsızlık hissederler.

         -Ünlü Teraziler-

  • Al Yankovic
  • Hugh Jackman
  • Jimmy Carter
  • Julie Andrews
  • Kim Kardashian
  • Mahatma Gandhi
-İş Hayatı-

Bir Terazi'nin meslek olarak en bariz tercihi, hassas adalet duygusu dolayısıyla avukatlık veya hakimliktir. Teraziler genellikle, akıl dengesi ve hassasiyet gerektiren herhangi bir meslekte başarıyla sivrilirler. İyi birer editör, müzisyen, muhasebeci, sanatçı ve ebeveyn olurlar. İşin kendisi, bir sorunu tüm açılardan görme becerilerine rağmen karar verme konusunda Terazi'ye öğrettiklerinden daha önemli değildir.

-Finansal Konular-

Denge duygusu Terazilerin müsriflikle pintilik arasındaki doğru tempoyu yakalamasına olanak sağlar. Teraziler parayı biriktirme eğilimindedir ama bedelini karşılayabileceklerse para harcamaktan da keyif alırlar. Terazilerin çoğu sınırlarını bilir.

-Maneviyat-

Evrimi ilerletmiş Teraziler, insanın ikiliğini tanrının tekliliğiyle birleştirmek zorunda olduklarını içten içe bilirler. İdeal denge, kusursuz eşitlik arayışındadırlar. Kimileri buna, organize dinlerin parametreleri dahilinde ulaşabilir. Kimileriyse manevi tatminin toplumsal çabalar aracılığıyla veya ailelerinden oluşan yakın çevrelerinde aranması gerektiğine inanır.


Yorumlar: