Yay Burcu

Fal Deryası'ndaki büyük yeniliğe 1 vade kaldı..!
08.08.2017 08:14

Yay Burcu

Yay Burcu (22 Kasım - 21 Aralık)

Element: Ateş

Grup: Değişken

Anahtar Sözcükler: İdealizm, özgürlük

Yönetici Gezegeni: Jüpiter

Yönettikleri: Kalçalar, uyluk kemikleri, karaciğer ve hepatik sistem; dokuzuncu evin doğal yöneticisi.

Bu insanlar gerçeği arar, gerçeği gördükleri gibi anlatır, diğer insanların kendileriyle aynı fikirde olup olmamasına da aldırmazlar. Her olay örgüsünde resmin bütününü görür, basit ve önemsiz ayrıntılarla uğraşmaya zahmet etmezler. Her zaman açık sözlüdürler ve diğer insanların neden kendileri kadar dobra davranmadığını anlayamazlar. Sonuçta onlara bakılırsa, saklayacak ne olabilir ki?

Bu burçta mantık hükümdardır. Ancak düşünce yapıları, Yay'ın kutupsal karşıtı olan İkizler'dekinden birçok önemli açıdan farklıdır. İkizler mevcut mekanda ve zamanda ne olup bittiğiyle ilgilenirler: hayatındaki olaylar ve ilişkiler nasıl ve hangi neden sonuç ilişkisi dahilinde işler, bilmek ister. Oysa bir Yay, geleceğe ve insanlık denen daha büyük aileye odaklanır. Bu fikre sıklıkla büyük, küçük, vahşi, evcil hayvanlar ve hepsinin özgürce yaşamak hakkına sahip olduğunu inancı da dahildir.

Yayların mantığa olan eğilimlerine karşın çoğunun genellikle sahip olduğu geleceği görme yetisi de esrarengizdir. Gerçi bu becerilerinin işe yaramasını sağlamak için, tarot kartları, astroloji bilgisi, yıldız haritası, rune açılımları gibi harici araçlara ihtiyaç duyduklarını düşünürler. Çoğu Yay astrolojiyi de reddeder, pratik  uygulamaya ve içkin sezgi gücüne güvenirler sadece.

Özgürlüklerine aşıktırlar, herhangi bir kısıtlamadan rahatsız olurlar. Değişkenlikleri ve iyimserlikleri onlara bir sürü arkadaş kazandırır ama bu arkadaşların sadece birkaçı Yay'ın kalbinden geçenleri gerçek anlamda bilir.

-Yay Kadını-

İlk bakışta anlaşılması güç bir kadındır. Kalabalıkta karşınıza çıkarsa dikkatleri yönetenin o olduğunu fark edersiniz. Esprili, hayat dolu ve açık sözlüdür. Birebir ilişkide flörtçüdür. Ama birlikte bir akşam yemeğine ya da sinemaya gitme fikrini ortaya attığınızda çoktan topuklanmış olabilir. Utangaçlığından değil de karşısındakinin kalabalıktaki herhangi bir yüz olması düşüncesindendir bu daha çok.

Yay kadınları kendilerini kısıtlamayan meslek ve kariyerlerde başarılı olurlar. Çocukları varsa onları öyle serbest bırakmışlardır ki dışarıdan bakan bir göz için neredeyse ilgisiz görünebilirler. Ancak durum hiç de böyle değildir. Yay kadını sevgi dolu ve kendini adamış bir anne olur ama çocuklarının kendi yollarını kendilerin bulması gerektiğine inanır. Geniş bir rehberlik çerçevesiyle birlikte kendi bilgeliğini de çocuklarının hizmetine sunar ama kişisel fikirlerini dayatmaz.

-Hızlı Konuşmak-

Yay kadınının dikkatini çekmişseniz hem iyi ve çabuk konuştuğunuz hem de onun ilgisini çekecek bir konudan bahsettiğiniz içindir. Hayvan hakları örneğin, ya da dünya genelindeki inanç sistemlerinde karşılaşan paradigma kaymaları kesinlikle ilgi çekici başlıklar olacaktır. Bu hanımefendi büyük düşünür, siz de eğer onun kalbini kazanmak istiyorsanız en az onun kadar büyük düşünmek zorundasınız.

-Yay Erkeği-

Büyüleyici, çapkın ve akıllı; herkesin birlikte parti yapmaktan hoşlanacağı türden bir adam. Aynı zamanda dobra ve inatçıdır, herhangi bir şeyin nasıl işlediğine ya da nasıl işlemesi gerektiğine dair sabit fikirleri vardır. Kendisine çok açık ve net görünen fikirlerin diğer insanlara bu kadar bulanık ve anlaşılmaz görünmesi onu kızdırır.

Görüşleri genelde geniş ve görkemlidir. Ne yaparsa yapsın ihtişam arayışındadır ve elde ettikleri onu nadiren tatmin eder. Belli bir hedefe kitlenmiş ilerlerken kendi kendine yarattığı ivmenin gücüne kapılıp çoğu zaman taşıyabileceğinden de fazla sorumluluk alma eğilimindedir.

Bu burcun daha az evrimleşmiş erkekleri bazen ihtiyaç ve hırs arasındaki farkı gözden kaçırabilirler. Her şeyi birden isterler, hem de hemen! İşte olduğu kadar romantik ilişkilerde de geçerlidir bu. Yay erkeklerinin genelde aynı anda birden fazla ilişkisi vardır ki bu da onların özgürlük ihtiyaçlarıyla birebir örtüşür. Bu sebeple Yay burcu genelde bekarlar burcu olarak da bilinir.

         -Ünlü Yaylar-

  • Baruch Spinoza
  • Frank Zappa
  • Miley Cyrus
  • Papa Francis
  • Samuel L.Jackson
  • Tina Turner
  • Vanessa Hudgens
-İş Hayatı-

Kısıtlama, Yay burcu sözlüğünde bulunan bir kelime değildir. Olsa bile Yay'ın değil, diğer insanların hayatını etkileyen bir kelime ve gerçeklik olabilir ancak. Karar verme yetki ve özgürlüğünün kendilerinde olduğu alanlarda ve mesleklerde başarılı olurlar: bir havayolu şirketinin sahibi, CEO, küçük işletme sahibi, girişimci, aktör, yazar ya da seyahat şirketinde turizm danışmanı vb. İşin sağladığı özgürlüğün yanında işin ne olduğunun çok da bir anlamı yoktur sanki.

-Finansal Konular-

Yayların paralarını nereye harcayacakları konusunda seçeneği boldur; seyahat, eğitim, atölye çalışmaları, seminerler, hayvanlar veya kitaplar. Çoğu zaman problem de bu seçeneklerin bolluğudur zaten. Seçeneklerini nasıl azaltabilirler? Önce neyi satın almalıdırlar? En muhtemel olanı tüm seçeneklerini hava atıp yere ilk düşeni seçmelidirler.

-Maneviyat-

Felsefe, din, yükseköğrenim gibi uzmanlık alanlarıyla dokuzuncu evin doğal yöneticisi olan Yaylar, genelde çok geniş bir yelpazedeki ruhani inanç sistemlerini elden geçirirler. Kendilerine uyan bir inanç sistemine karar kıldıklarında genelde ondan vazgeçmezler. Bu bağlamda kutupsal karşıtları İkizler'e çok benzerler. Gerçi Yaylar ruhani konulara daha derinlemesine dalma alışkanlıklarıyla İkizler'den ayrılırlar.Yorumlar: